پیچ خشکه 8.8

پیچ خشکه 8.8 logoپیچ کلاس 8.8 معروف به پیچ خشکه بوده و معمولا با دنده درشت به شکل شش گوش و آلن تولید شده و بصورت گالوانیزه یا داکرومات عرضه می شود. پیچ گرید 8.8 دارای تنسایل کششی 800 مگاپاسکال بوده که به ازای هر میلی متر مربع از سطح مقطع خود بار 80 کیلو گرم و یا 784 نیوتن را تحمل می کند. پیچ گرید 8.8 با تحمل حداکثر 80% از تنسایل خود تغییر فرم دائمی داده یا کشیده می شود و از ناحیه الاستیک وارد ناحیه پلاستیک می شود. در ساختار پیچ گرید 8.8 درصد کربن بیشتری نسبت به گرید های پایین تر استفاده شده و این امر سبب بالا تر رفتن سختی و تنسایل و در عین حال تردتر شدن آن شده است. در واقع پیچ گرید 8.8 پر کاربرد ترین نوع پیچ شش گوش در صنایع مختلف من جمله ماشین آلات صنعتی می باشد.

پیچ خشکه از سال M5 الی M42 و از گرید های فولادی با کربن متوسط تولید می شود. این گرید از پیچ های فولادی همراه با عملیات سخت کاری حرارتی شامل مراحل متعدد سرمایشی و گرمایشی به منظور افزایش تنسایل و مقاومت سایشی تولید شده است. پیچ خشکه کلاس 8.8 با توجه به مقاومت سایشی بالایی که دارد هم با دنده های درشت از نوع Coarse Thread و هم با دنده های ریز Fine Thread ـولید می شود. دنده های درشت با درجه لقی بالاتر و سرعت اتصال بیشتر و دنه های ریز پیچ خشکه 8.8 با دقت بالاتر، درجه آزادی و لقی کمتر و سرعت کمتر در اتصال تولید شده اند.

اشکال مختلف پیچ خشکه 8.8

کلاس 8.8 اشاره به یک آلیاژ خاص فولادی دارد که در تولید انواع پیچ و مهره های صنعتی بکار می رود و یک استاندارد نمی باشد. از این رو پیچ خشکه کلاس 8.8 را می توان در شکل های مختلفی مطابق موارد زیر در صنایع دید.

کاربری صنعتی پیچ خشکه

پیچ خشکه در واقع محبوب ترین و پر کاربرد ترین نوع پیچ و مهره های صنعتی بالاخص در اتصالات ماشین آلات صنعتی می باشد. ماشین آلات صنعتی اغلب دارای سیستم های دینامیکی بوده که با ارتعاشاتی روبرو هستند. از این رو بکارگیری پیچ های فولادی خشکه کلاس 8.8 با توجه به اینکه سطح متوسطی کربن در ترکیبات شیمیایی داشته و هم مقاومت کششی و تنسایل مناسب و هم تردی کمی دارند بسیار گسترده است. بر روی انواع پمپ ها، الکتروموتور ها، کمپرسور ها، گیربکس ها، ژنراتور ها و بسیاری از ماشین آلات سنگین معدنی و کشاورزی از پیچ های خشکه کلاس 8.8 به شکل شش گوش و آلنی استفاده می شود.

انواع آبکاری پیچ خشکه

پیچ های فولادی خشکه کلاس 8.8 با وجود داشتن قابلیت های مکانیکی بالا در برابر کشش و سایش در برابر خورنده های طبیعی آسیب پذیر هستند. در واقع از آنجایی که بیش از 97% از کل ترکیبات شیمیایی بکار گرفته شده در تولید پیچ خشکه عنصر فلزی آهن می باشد که 3 الکترون آزاد در لایه ظرفیت خود دارد، این سری از پیچ های صنعتی میل زیادی برای از دست دادن الکترون (اکسید شدن) در برخورد با آب، رطوبت، کلیرید ها، اسید های رقیق، باران های اسیدی و ... دارند. از این رو پیش از استفاده پیچ خشکه را مقاوم سازی سطحی می نمایند.

پیچ های خشکه کلاس 8.8 اغلب به رنگ مشکی مات در بازار یافت می شوند که در واقع به روش زاج کاری مقاوم سازی شده اند. در این روش با فسفاته سازی سطح بیرونی فولاد یک لایه ضخیم و مقاوم بر روی سطح پیچ خشکه قرار می گیرد که از تماس مستقیم فلز با مواد خورنده و در نتیجه زنگ زدگی آن ممانعت می کند.

روش آبکاری گالوانیزه سرد و گرم و داکرومات نیز از دیگر روش های افزایش قابلیت محیطی پیچ خشکه به شمار می رود. در این روش ها از فلز زینک (روی) و به سبک های مختلف برای ایجاد یک لایه محافظ بر روی سطح پیچ استفاده می شود. فلز روی از آهن فعال تر است یا به بیان ساده تر میل بیشتری برای از دست دادن الکترون دارد. به این ترتیب با آبکاری سطحی پیچ به روش گالوانیزه یا داکرومات این فلز روی است که الکترون از دست می دهد و مانع از زنگ زدگی آهن در ترکیبات آلیاژی پیچ خشکه 8.8 می شود.

پیچ آلنی استاندارد DIN912 پیچ خشکه 8.8

پیچ آلنی خشکه کلاس 8.8

پیچ آلنی استاندارد DIN912

پیچ آلنی خشکه کلاس 8.8
میلیمتری پیچ خشکه 8.8

5x12-24x100 mm
موجود
پیچ آلنی کلاس 12.9

پیچ آلنی استاندارد DIN912

پیچ آلنی کلاس 12.9
میلیمتری پیچ خشکه 8.8


موجود
پیچ آلن نیم دنده گرید 8.8

پیچ آلنی استاندارد DIN912

پیچ آلن نیم دنده گرید 8.8
میلیمتری پیچ خشکه 8.8

2X3-3x30 mm
موجود
FACEBOOK | INSTAGRAM | TELEGRAM

TEL : +982155429480
Fax : +982155401754
Email: sales [at] ajaxbolt.com
Web: www.ajaxbolt.ir

© Copy right 2024 | All ights Reserved | AJAX BOLT AND NUT Corporation