مهره

صنایع پیچ و مهره آژاکس عرضه کننده انواع مهره های شش گوش، مهره کاسه نمدی، مهره خاردار آهنی، استیل و فولادی. مهره های استاندارد ساده که بر روی پیچ شش گوش با استاندارد DIN933 , DIN931 تمام دنده و نیم دنده و همچنین پیچ های آلنی بسته می شوند میلی متری بوده و از استاندارد DIN934 تبعیت می کنند. مهره های مورد استفاده بر روی پیچ های شش گوش سازه که از استاندارد A490 و استاندارد های سری ASTM استفاده می کنند معمولا گوشت دار تر با ارتفاع بلند تر بوده و از استاندارد هایی چون A563 استفاده می کنند. مهره های مورد استفاده در اتصالات استاد بولت که طبق استاندارد ASTM A193 تولید می شوند بطور خاص طبق استاندارد ASTM A194 تولید می شوند. پیچ های گل درشت که طبق استاندارد DIN6914 تولید می شوند نیز برای اتصال از مهره استاندارد DIN6915 استفاده می کنند که در ابعاد برابر گوشت دار تر با ارتفاع بیشتر و در کل سنگین تر از مهره های استاندارد می باشد.


مهره استاندارد DIN934


معمول ترین و پرکاربرد ترین نوع مهره در اتصالات صنعتی مهره شش گوش میلی متری استاندارد DIN934 می باشد که در سایزهای متنوع از 5 میلیمتر تا 64 میلی متر و از گرید های مختلف فولاد و استیل تولید و عرضه می شود. مهره های آهنی و فولادی در گرید های 4، 5، 8، 10 و 12 جهت اتصال بر روی پیچ های آهنی و فولادی گرید های 4.6، 5.6، 8.8، 10.9 و 12.9 مربوط به پیچ های شش گوش و آلنی تولید می شوند. همچنین گرید استیل مهره ها نیز از گرید 304 با لیبل A2 و استیل گرید 316 با لیبل A4 تولید و عرضه می شوند. مهره های آهنی و فولادی بسته به محیط کاربری که دارند بصورت خود رنگ (سیاه) و آبکاری شده گالوانیزه و داکرومات نیز عرضه می شوند.
Industrial Products

مهره شش گوش
مهره شش گوش
مهره کاسه نمدی
مهره کاسه نمدی
مهره خروسکی
مهره خروسکی

فاکتورهای تعیین کننده قیمت مهره ها

طبیعتا مهمترین عامل موثر بر قیمت مهره ها جنس و متریال بکار رفته در آنها است. مهره های فولادی در ابعاد برابر قیمت کمتری نسبت به مهره های استنلس استیل دارند چرا که قیمت استنلس استیل بالاتر از فولاد است و به همین ترتیب مهره های تیتانیوم قیمت بالاتری از مهره استیل دارند چرا که نه تنها قیمت تیتانیوم بالا تر از استیل است بلکه مهره های تیتانیوم و در کل متریال تیتانیوم در بازار بسیار کم یاب است. فاکتور موثر دیگر بر قیمت مهره ها نوع عملیات حرارتی آنها است به عنوان مثال مهره های فولادی گرید 10 قیمت بالاتری از مهره آهنی گرید 5 دارند چرا که عملیات حرارتی سخت تر و دقیق تری دارند. یکی از فاکتورهای بسیار مهم در قیمت مهره ها درجه لقی آنها است. مهره های خاص که در صنایع دقیق مثل هوافضا و صنایع نظامی مورد استفاده قرار میگیرند درجه لقی بسیار کمی داشته و طبق استاندارد های بسیار دقیق تولید می شوند و از این رو قیمت بالاتری نیز دارند.

FACEBOOK | INSTAGRAM | TELEGRAM

TEL : +982155429480
Fax : +982155401754
Email: sales [at] ajaxbolt.com
Web: www.ajaxbolt.ir

© Copy right 2023 | All ights Reserved | AJAX BOLT AND NUT Corporation