پیچ متری

صنایع پیچ و مهره آژاکس عرضه کننده پیچ های متری فولادی و استنلس استیل در قطرهای مختلف 8 الی 64 میلی متر می باشد. پیچ های متری طبق استاندارد DIN975 , DIN976 و در گرید های مختلف آهنی کلاس 5.6 ، فولادی خشکه کلاس 8.8 و کلاس های بالاتر نیز تولید می شوند و بصورت سیاه یا خود رنگ و گالوانیزه عرضه می شوند. علاوه بر پیچ های متری فولادی گرید های مختلف استنلس استیل آنها نیز تولید و عرضه می شوند.


پر مصرف ترین نوع پیچ متری گرید آهنی کلاس 5.6 می باشد که در طول های مختلف طبق نیاز مشتری از کشش ، دنده زنی و برش میلگرد تولید می شود هر چند بصورت استاندارد در طول 1 متر موجود می باشد. پیچ های متری تمام دنده تولید می شوند و در دو سر طول انها مهره های استاندارد میلی متری DIN934 بسته می شود.

پیچ متری آهنی
پیچ متری آهنی
پیچ متری استیل
پیچ متری استیل

صنایع مصرف کننده پیچ متری

استفاده از پیچ متری در صنایع مختلف معمولا بصورت ثابت کننده و نگهدارنده بسیار متداول است. پیچ متری که معمولا بصورت آهنی با تنسایل حداکثر 500 مگاپاسکال و به شکل استیل با تنسایل حداکثر 700 مگاپاسکال تولید و عرضه می شوند به سبب تنسایل نسبتا پایین در صنایع سنگین به هیچ وجه جایگرین پیچ ها و استاد بولت های تنسایل بالا قرار نمی گیرند. عمده مصرف پیچ متری در سازه های فلزی و صنایع تهویه مطبوع در ساختمانها جهت کانال کشی و داکت زنی های داخلی می باشد. با توجه به ثابت بودن قطر جان پیچ متری معمولا از یک طرف در داخل سوراخی در سقف از طریق مهره بسته شده و در طرف دیگر با عبور از داخل سوراخ ایجاد شده در ورق گالوانیزه بکار رفته در کانال ها با بسته شدن مهره محکم شده و حامل و تثبیت کننده کانالها می باشد. البته از پیچ متری در صنایه و سازه های فلزی دیگر نیز استفاده می شود.

تفاوت ها و شباهت های استاد بولت با پیچ متری

هر چند پیچ های متری و استاد بولت ها هر دو در ظاهر مانند میله های دنده خورده هستند در واقع به جز شباهت ظاهری که دارند از نظر استاندارد تولید، نوع دنده ، گرید فولاد و نوع کاربری کاملا متفاوت می باشند. پیچ های متری نوع عمومی پیچ با گرید متوسط از نوع میلی متری تولید شده طبق استاندارد DIN975 , DIN976 هستند حال آنکه استاد بولت ها معمولا بصورت اینچی طبق استاندارد ASTM A193 از فولاد با تنسایل بالا همراه با عملیات حرارتی سخت تولید شده و کاربرد تخصصی در صنایع نفت و پتروشیمی و همچنین خطوط انتقال لوله دارند.

FACEBOOK | INSTAGRAM | TELEGRAM

TEL : +982155429480
Fax : +982155401754
Email: sales [at] ajaxbolt.com
Web: www.ajaxbolt.ir

© Copy right 2023 | All ights Reserved | AJAX BOLT AND NUT Corporation