پیچ گرید L7

پیچ گرید L7 logoپیچ گرید L7 یکی از مقاوم ترین نوع استاندارد و متریال پیچ در برابر ضربه مخصوصا در دماهای بسیار پایین است. پیچ و مهره گرید L7 در واقع نوعی از پیچ و مهره های فولادی هستند که یا به شکل پیچ شش گوش و یا بصورت استاد بولت برای اتصالات فلنج در صنایع نفت و پتروشیمی مورد استفاده قرار می گیرند. پیچ L7 اغلب طبق استاندارد ASTM A320 تولید می شود و دارای ابعاد اینچی می باشد.

پیچ گرید L7 در ترکیبات شیمیایی خود از 0.65 الی 1.1 درصد منگنز استفاده می کند و دارای عملیات سخت کاری ویژه ای می باشد که سبب همسو شدن بردار های فلزی در داخل ترکیبات آلیاژی فولاد این گرید از پیچ و مهره صنعتی می شود.

موارد کاربری پیچ و مهره فولادی L7

در صنایع برای ایجاد اتصالات صنعتی در قطعات فلزی جهت کاربری در محیط های فوق سرد اغلب از پیچ و مهره فولادی در گرید L7 استفاده می شود. در واقع نوع عملیات حرارتی بکار گرفته شده در تولید این گرید از پیچ های فولادی بگونه ای است که قابلیت عملکرد در دماهای بسیار پایین تا -65 درجه نیز برای پیچ L وجود دارد. این مقاومت بالاخص در مواردی که پیچ با ارتعاشات و ضربه روبرو است دارای اهمیت بسیار بالایی است. پیچ و مهره ها در گرید های دیگر در دماهای فوق سرد و تحت ضربه اغلب بسیار ترد بوده و دچار شکستگی نیز می شوند. در واقع سرد بودن محیط سبب ترد تر شدن ساختار فولادی می شود و از این رو در این شرایط مانند اتصالات سردخانه ها و یا کاربری در محیط های سرد و خشک، کوهستانی و مناطق قطبی از پیچ و مهره گرید L7 بسیار گسترده است.

استاد بولت گرید L7 نیز در اتصالات فلنج ها در خطوط انتقال آب، گاز و ... در مناطق سرد و قطبی مورد استفاده قرار می گیرد. پیچ و مهره گرید L7 نیاز به مقاوم سازی سطحی دارند که اغلب یا با بکارگیری فرایند گالوانیزه سرد و یا داکرومات صورت می پذیرد.

FACEBOOK | INSTAGRAM | TELEGRAM

TEL : +982155429480
Fax : +982155401754
Email: sales [at] ajaxbolt.com
Web: www.ajaxbolt.ir

© Copy right 2023 | All ights Reserved | AJAX BOLT AND NUT Corporation